Pārdomas par Bībeles lasījumu aprīlī

PĀRDOMAS par Bībeles lasījumu aprīlī

Sagatavoja Andris Jansons

 

Ir 2021. Tā Kunga gada aprīļa mēneša beigas! Vēl nedaudz jāpagaida, nedaudz jāpaciešas un drīz sāks plaukt lapas, smaržīgi ziedi, mūs priecēs putnu skaistās dziesmas! Turpināsies tik skaistā dabas atmoda, kura, nesen jau sākusies, vēl turpina cīņu ar ziemas atvadu sveicieniem – brīžiem aukstu un asu vēju, pat sniegu un salnām.

Kā es jūtos aprīlī – vai kļūstu labāks kā citos gada mēnešos? Kā es jūtos kā kristietis – vai mazinās mana grēcīgā daba un domas? Kā veicās manas dievišķās un pasaulīgās dabas cīņās?

Paldies Dievam Jelgavas Baptistu draudze aprīlī vienoti lasa Bībeli! Ir tik stiprinoši apzināties, ka arī citi katru dienu lasa un pārdomā konkrētu Rakstu vietu! Man Jēzus pirms 2000 gadiem teiktais šķiet tik svaigs un atmodinošs! – 24 Ņemiet vērā kraukļus, kas nedz sēj, nedz pļauj, kam nav ne šķūņa, ne klēts, bet Dievs viņus uztur. Cik daudz vairāk jūs esat vērti nekā putni.
25 Kurš jūsu starpā ar visu savu zūdīšanos var savam mūžam pielikt kaut vienu olekti? (Lūkas 12. nodaļa)

Ak, šī zūdīšanās, šī neauglīgā žēlošanās….. tai, protams, ir savi „attaisnojoši” iemesli! Arī aprīlī – piemēram, pārāk strauji kļūst silts, te atkal auksts… nav vēl lietus, te atkal lietus… tā mūsu valdība… tas mans kaimiņš… un, kur nu vēl tas Covids…!? Utt – un tā tālāk! Jēzus saka, ka šī mūsu žēlošanās ir pilnīgi bezjēdzīga! – Kurš jūsu starpā ar visu savu zūdīšanos var savam mūžam pielikt kaut vienu olekti? Drīzāk, šis nosodošais un apsūdzošais stāvoklis bojā un saīsina manu mūžu.

Bet pašā aprīļa sākumā mēs svinējām Lieldienas – Kristus Augšāmcelšanās svētkus! Kristus ir uzvarējis nāvi, grēku, arī zūdīšanos! Novēlu, lai šī atziņa nepazūd, neaizmirstas un stiprina mūs arī citos gada mēnešos!!

Cieņā, Andris Jansons

One Response to Pārdomas par Bībeles lasījumu aprīlī

  1. Pingback: Bībeles lasīšanas plāns 2021 “LASĪSIM KOPĀ” | Jelgavas Baptistu draudze